Política
Llistes de les eleccions municipals a Roses
Relació provisional de llistes i candidats que s'han presentat a les eleccions municipals del 24 de maig a Roses, segons el que es publica en el Butlletí Oficial de la Província del 22 d’abril de 2015.
PLATAFORMA CIVICA DE ROSES (PCDR)
- RAMON VERDAGUER JAQUES
- LOURDES ESTELA SOSA SASTRE
- PERE AMER FONDEVILA
- MARIA CASANELLAS PUNSI
- CRISTINA PUJOL ALVES
- CARLOS JEREZ GIJON
- FAUSTINO OJEDA MORALES
- MARIA DEL MAR ALVES TERRON
- MERCEDES GARIN VILLARROYA
- DAVID BETANCOR MORENO
- SARA CALAHORRO JIMENEZ
- ANTONIO BLASCO PRADOS
- GRAZIELLA MACCHI
- NURIA GARRIDO CAMPS
- MILVIA GARDEL
- PABLO DE LA FUENTE DE PABLO
- FEDERICO MACAU FABREGA
Suplents
- MARC RIERA BUSQUETS
- ALBERTO GAMEZ DIAZ
- ARNAU ONCINA I PÉREZ
- MARIA ALVAREZ VILARNAU
CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
- MONTSERRAT MINDAN I CORTADA (MONTSE)
- CARLES PARAMO I PONSETI
- JUAN MANUEL FERNANDEZ MARTINEZ (FREDY)
- MARC DANÉS I ZURDO
- ANNA JORQUERA I NAVARRO
- JOSEP MARIA MAS BLANCH I PONCE
- YOLANDA ROMERO I MORALES
- FRANCESC ABAD I GRABULOS (KIKO)
- PERE JUANOLA I GONZALEZ
- MÒNICA MARCO I JUAN
- ESTER SEGURA I PAREDES
- CUSTODIA SÀNCHEZ I CUENCA (CUS)
- JORDI ALCAIDE I PAIRET
- MARINA GOTANEGRA I ESTAÑOL
- ERIC FORTIANA I SASTRE
- LAIA PAU I GUITART
- JORDI DANES I JOFRE
Suplents
- MONTSERRAT SASTRE I GOTANEGRA (MONTSE)
- PILAR SERRA I VILARRODONA
- FRANCESC SASTRE I SANCHEZ (PAQUITO)
- JOAQUIM PRATS I FRANCISCO (QUIMET)
- JOSEP GODO I GISPERT
CIUTADANS (C’s)
- JOSE MANUEL ALVAREZ CUÑAT
- FERNANDO LOPEZ DE CASTRO FA
- LUIS ALEJANDRO FERNANDEZ MARTIN
- ISABEL MACHADO ROSA
- SORAYA GIMENEZ LAGRESA
- RAFAEL MARTIN MARIN
- MAYIDA NIHLAUI VILLA
- GONZALO JULIANI MORENCOS
- JUAN MANUEL RUIZ L0’PEZ
- NORBERTA CAÑIZARES DOMINGUEZ
- JUAN JOSE LARA HEREDIA
- CARLOS LOPEZ CALVET
- DAVID ACEDO JARA
- MARIA PAZ QUINTANA BELMONTE
- JOSEFINA MORENO ARASIL
- DANIEL CERVIÑO LEMA
- ANGEL PINOS RAMOS
- FRANCISCO GONZALEZ VELEZ
- MARIA LUZ PINEL SOLA
- MARIA CONCEPCIÓN BERENGENA CANO
ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - ACORD MUNICIPAL (ERC - AM)
- JOAN PLANA I SAGUÉ
- ÈRIC IBAÑEZ I MARTÍN
- VERÓNICA MEDINA I FLORES
- GERARD TEIXIDÓ I RIVERA
- JÚLIA LÓPEZ I BOLEA
- ALBERT TORRÀ I BORRAT
- GERARD OLIVÉ I PALTRÉ
- ALBA GÓMEZ I RIGAU
- FAYNA POZA I MATÍAS
- CARLES TRIAS I BOSCH
- DAVID PALÓS I MAGESTER
- JOAQUIM BUSCATÓ I FIGUERAS (Independiente)
- ROSA FAIXÓ I GRAU
- MUSTAPHA EL KARROUCHI (Independiente)
- RAQUEL DÍAZ I GONZÁLEZ
- DAVID CAMPÀ I FRIGOLA
- HELENA THOMAS I CORTADA
Suplents
- EMILIO SALELLAS I PASTOR
- ALBERT MORENO I SAGRERA
- JUDIT BOSCH I LLATAS
- MIQUEL TORRES I CROS (Independiente)
- ANNA CRISTINA DONAT I VILCHEZ (Independiente)
- ROSA MARI GABARRÓ I JUNYENT
- ENRIC ROMA I PUJOL
- FRANCESC X. CALATAYUD I SALA
- CLÀUDIA LÓPEZ I VILA (Independiente)
- JOAN PUJOL I SERRA (Independiente)
GENT DEL POBLE DE ROSES (GDPR)
- FRANCESC GINER BALLESTA
- FELIX LLORENS PALOU
- IANNA ARJONA CRUSELLAS
- JORDI ABADAL I CORTADA
- SANDRA CANELADA GRACIA
- BASEL JUNAIDI MARDINI
- SUSANA RODRÍGUEZ VIDA PAOLINI
- ALBERT LÓPEZ LARROSA
- MIREIA REYERO SALAZAR
- PERE TORRÀ VILLAREJO
- ENRIC GARRIGA I BARBERÀ
- PERE BOHIGAS ARGEMÍ
- LAURA SEGUÍ ANOLL
- XAVIER POZAS YLLUECA
- LIDIA GINER BALLESTA
- EDDGAR D’ANDREA
- CARMELO ROSES FALGÀS
Suplents
- ESTHER GIL PERIS
- ADRIÀ GINER PUIGDOMÈNECH
- SILVIA FARGAS ARBONES
- MARIA BRONSOMS BERNADÓ
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)
- OLGA SIMARRO ROJAS
- ANTONIOQ RODRIGUEZ LOPEZ
- MANUEL BUENO REYES
- MANUEL PEDREIRA FONT
- AIDA LATORRE GONZALEZ
- EDUARDO MARTÍN SALGADO
- SUSANA BUENO REYES
- FRANCISCO ROLLÓN GONZÁLEZ
- JUAN RIVERA PEREZ
- SONIA ROLLON GONZALEZ
- ESTEFANIA MARTIN BAREA
- MANUEL BATALLA MUÑOZ
- DIEGO AMARO FERNANDEZ BEJINES
- MARIA FRANCISCA ALAVES ALEGRE
- JOSEP PAGES ESTANY
- VIRGINIA FORTES LUCAS
- FERRAN CASALS GONZALEZ
PARTIT POPULAR DFE CATALUNYA / PARTIDO POPULAR DE CATALUÑA (PP)
- MANEL ESCOBAR YEGUA
- ANGEL TARRERO GONZALEZ
- CARLOS LOPEZ EXPOSITO
- CARMEN TENA ALADID
- EVA MAYOR GUARDIOLA
- JOSE MARIA BAZAN MARRUECOS
- JOSE PEREZ CARRASCO
- RUBEN WINNENBROCK HIDALGO
- ROSARIO SANTIAGO MORENO
- PILAR ROMAÑACH RUIZ
- ANTONO A. CASTAÑO PULIDO
- OSCAR FUSTE FASSIER
- FERNANDO MARTIN RUIZ
- INES ALEGRE LLINARES
- OLIVIA CHAMORRO CANILLOS
- FERNANDO JOSE ABAD RUIZ
- MARTINE JEANINE SENAC
Suplents
- JOSEFINA MANGAS NEMESIO
- JOSE LUIS TARRERO OJEDA
UNIO MUNICIPAL DE CATALUNYA (UMdC)
- JOSE ANTONIO VALDERA MARTIN
- ANTONIO CARRASCO CARRASCO
- EVA CONCEPCIÓN BUENO CUADROS
- JOSE GARCÍA CANGA “PIPPO”
- SANDRA CHAMPETIER PUJOLAR
- FRANCISCO JESUS TRINIDAD LORENZO
- MONTSERRAT SANJAIME SOTO
- MIGUEL ANGEL MUÑOZ SANCHEZ
- SHAILA RITTER MUÑOZ
- JOSE MARIA MARTINEZ CHINCHILLA
- NICOLASA DEL PUERTO GALLARDO “NICOLE”
- LUCIANO ROJAS CASTAÑO “LUCI”
- EUGENIO DEL PUERTO GALLARDO
- FLORIDANA CHITU CHITU “DANA”
- ALBERTO LAGRESA MOTOS
- MARIA CONCEPCIÓN DÍAZ REINÉ “CONCHI”
- MARC ARMENGOL CARRASCO
Suplents
- XAVIER COLL VILÀ
ENTESA (ROSINCS - E)
- FRANCISCA GUIJARRO MUÑOZ
- DAVID TERRONES PÉREZ
- JOSÉ GÓMEZ VEGA
- SILVIA JURADO HERMIDA
- MARIA MERCÉ FÀBREGA HOMS
- YOLANDA BATLLORI BERENGUER
- ADAN CASADO MOMBLAN
- TUDOR PRIGORIAN
- BLANCA RUT RODRÍGUEZ RÍOS
- NOUREDDINE EL MAKOUBI EL FELLAH
- JUAN GUTIÉRREZ TRUJILLO
- DIANA CASADO MOMBLAN
- ANNA PALOU FORT
- JORGE FERNÁNDEZ JAIMEZ
- EDUARDO JURADO LÓPEZ
- HECTOR CARRILLO GUIRAO
- RENATE BRIGITTE DEUFEL
- SARA JURADO HERMIDA